Abiks tulude deklareerijale ja  info füüsilise isiku poolt tehtud koolituskulu kandmisest tuludeklaratsioonile

Tulu saab deklareerida alates 15. veebruarist kuni 31. märtsini e-maksuameti/e-tolli kaudu või Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroodes.

Tulude deklareerimise abi  ja koolituskulust üldiselt  infot saab MTA kodulehelt, ameti teeninduskohtadest ning infotelefonidelt:

  • 1811 – deklareerimise kohta käivad küsimused, abi nii paber- kui elektroonilise deklaratsiooni täitmisel
  • 880 0811 – info füüsiliste isikute maksustamise kohta
  • Skype'i konto: mta.eesti

Infotelefonid töötavad esmaspäevast neljapäevani kl 8.30–16.30 ja reedeti kl 8.30–15.30.

 

KKK

Tasusin   Tondi Koolituskeskusele oma poja(abikaasa) koolituse eest, kuid millegipärast ei ole minu eeltäidetud tuludeklaratsioonil see kulu kajastatud?

Koolituskulude tasumisel tuleb hoolt kanda, et koolitusasutusele oleks teada isiku nimi ja isikukood.  Juhul kui koolitatav tasus ise enda koolituse eest siis need andmed (eeldusel, et need on korrektsed) esitab Tondi Koolituskeskus(Kustutaja OÜ) ise Teie eest maksuametile.
Kui koolituskulu tasutakse kellegi teise (näiteks lapse või abikaasa) eest, tuleb koolitusasutusele teatada nii koolitatava (kelle eest koolituskulu tasutakse) nimi ja isikukood, kui ka enda nimi ja isikukood.  Peale eelpool nimetatud tasumise ja andmete kontrollimist  väljastab Tondi Koolituskeskus Teile tõendi koolituskulude tasumise kohta. Seejärel tuleb kanda tasujal iseseisvalt koolituskulud oma tuludeklaratsioonile ning maksuhalduri vastava päringu korral esitada talle omakorda Tondi Koolituskeskuse poolt väljastatud tõend.

Tõendi tellimiseks saada kiri e-postile: info@koolitamine.ee