Koolituse informatsioon
Koolitus :Soome toiduhügieenikoolitus -hygieniapassi
Valdkond :Toiduhügieen
Korraldaja/Lektori nimi :Tondi Koolituskeskus
Sihtrühm :toiduainetööstuse töölised
Tutvustus :

Soome hügieenipass (Teooria veebikoolitusena + test)

Soomes on seaduses tulenev kohustus, et kiirestiriknevate toiduainete valmistamisprotsessis osaleval töötajal on hügieenipass. Muu välismaal omandatud hügieenioskuse tõend ei asenda hügieenipassi. Osa tööandjaid on laiendanud hügieenipassinõudmisi ettevõtte ulatuses, hõlmates toiduainete valmistamist, säilitamist ja toodete transporti.Hügieenipassi ettevalmistava koolituse teemad: 
Seadusandlus
Toiduohutus
Toiduhügieen
Enesekontrolliplaan
Koolituse eesmärk: Vajalike toiduhügieenialaste baasteadmiste ja muu vajaliku info omandamine hügieenipassitesti sooritamiseks.

Vebinaril osalemise tehnilised eeldused:
-kaamera, mikrofoni ja kõlariga varustatud arvuti või nutiseade (PC, Mac, Iphone, Ipad, Android)
-interneti püsiühendus

Koolitus viiakse läbi eesti keeles.

Hügieenipassi test:
Hügieenipassi testi on võimalik sooritada kokku lepitud kuupäeval (aadress: (aadress:Tikkurilan uimahalli koosolekuruum, Läntinen Valkoisenlähteentie 50, 01300 Vantaa)  kell 18.00).

Test koosneb 40 küsimusest , millest 34-le peab õigesti vastama. Ametlikeks testi keelteks on soome, rootsi ja inglise keel. Testi on võimalik sooritada eesti keelde tõlgitud küsimustega.
Testi läbinud isikutele väljastatakse Soome Toiduameti poolt vastav tõend ja plastikkaart.
Hügieenipass postitatakse lihtkirjaga kuue nädala jooksul testi tegemisest testi sooritanud inimese isiklikule postiaadressile. Testijalt on võimalik paluda ajutist tõendit, mis kehtib testi läbimisest kuni hügieenipassi saabumiseni. Hügieenipass kehtib tähtajatult.

Koolituse ja testi hind sisaldab hügieenipassi väljastamistasusid. Testile palun kaasa võtta isikut tõendav dokument (pass või ID kaart). Ilma isikut tõendavat dokumenti testi sooritada ei saa

Lektor: Koolituse ja testi viib läbi ning tunnistuse väljastab Soome Toiduameti (Ruokavirasto) poolt atesteeritud testija.

Koolituskalender

Kuupäev Koolituse nimetus Linn Keel Hind (+km)