Koolitused

Muud teenused
Registrid
Tuleohutusteenused
Lisateave

Alates 2020 kaotavad kehtivuse koolituskeskuse väljastatud sooduskaardid.

Tondi Koolituskeskuse vana kujundusega sooduskupongid kaotavad kehtivuse alates 01.01.2020. 

Alates 01.01.2020 Teetöölise ohutuskaarte koolitusi saab läbida elektrooniliselt.

Alates 01.01.2020 Soome teeamet -Väylä poolt väljastatava Teetöölise ohutuskaardi (Tieturva kortti) väljastamise eelduseks on webipõhise kursuse läbimine.
Täpsem info koolituste kohta siit.

Rootsi ehitusplatsidel võetakse kasutusele uued ID06 kaardid alates 21.01.2020.

Rootsi ehitussektoris kasutatakse ID06-süsteemi, mille eesmärgiks on luua eeldused eluterveks konkurentsiks, pakkuda ja arendada ettevõtetele, ametkondadele ja muudele organisatsioonidele IT-süsteeme,IT- taristut, otsingusüsteeme ja muid tugiteenuseid, et võidelda musta tööjõu kasutamise vastu,edendada tööohutust ehitusobjektidel ning aidata kaasa tööprotsesside tõhustamisele samal ajal teenides avalikku huve.

Alates 2019 aastast on ID06 süsteemi ametlik partner ettevõte ka Kustutaja OÜ. Kustutaja OÜ pakub abi ettevõtete registreerimisel ID06 süsteemis, ID06 kaartide tellimisel ja Rootsi ehitusobjektidele suunduvate isikute manuaalsel isikutvastamisel, mis on üheks eelduseks ID06 kaartide tellimisel.


Loe lisa
 

Teetöölise ohutuskaardi kujundus muutus.

Alates 2019 aasta algusest Soome Maanteeamet muutis oma nimetust ja logo. Uus nimi on Väylävirasto ning seoses sellega on ka
Soome teetööliseohutuskaardid uue kujundusega. 27.06.2019Soome tööohutuskaardi ajutiste tunnistuste kehtivus pikeneb.

Alates 01.07.2019 väljastatakse kõigile Soome tööohutuskaardikoolituse läbinutele ajutised tunnistused, mille kehtivusaeg on väljastamisest üks kuu varasema kahe nädala kehtivuse asemel.

29.05.2019

Appi, mul on liiga palju kaarte rahakotis!

Paljudel meist on rahakotis liiga palju kaarte. Sealt võib leida ühistranspordi kaarte, krediitkaarte, ID-kaarte, passe ja muid sooduskaarte. Lisaks sellele on mõnel rahakotis töötamiseks vajalikud kvalifikatsioonid ja kaardid, näiteks tööturvalisuskaart või elektritööohutuskaart, aga mis oleks, kui ütleksin sulle, et nende kaartide kogust on võimalik rahakotis vähendada ja kõik Sinu pädevused oleks võimalik mahutada vaid ühele kaardile?

Taito-register on lahendus Sinu kaardi hunnikule. See on elektrooniline pädevuste ja kontrollregister.

Teie tööandjal on võimalik kvalifikatsioonid registrisse sisestada, kuigi osa neist ilmub automaatselt meie registrisse. 

Taito-registris olevad pädevused on TASUTA nähtavad Valtti-kaardi mobiilirakenduses. Testi ise ja lae see alla Google Play poest oma Android-telefoni, aga kui sul on Iphone ja soovid mobiilset Valtti-kaarti ja pädevusi kasutada, siis lae see endale alla siit.

 

Milliseid pädevusi Taitoregistrist leidub?

 

Hetkel on teenuses üle 30 üldist ehitusalast kvalifikatsiooni, need on eritüüpi: 

Kvalifikatsioonid, mis kantakse automaatselt registrisse:

✅ SFS 6002 sähkötyöturvallisuus- elektritööohutus

✅Inspecta Muoviputkihitsaajat (sähköhitsaus & puskuhitsaus)-Inspecta plasttorude keevitaja

✅ Aluehallintoviraston myöntämät asbestipurkutyöluvat- AVI poolt väljastatud Asbesti lammutustööluba

 

Kvalifikatsioonid ei nõua ühtegi edaspidist tegevust- välja arvatud juhul, kui soovite mõnel põhjusel pädevusi registrist eemaldada. Sellisel juhul peaksite võtma ühendust registripidajaga. 

 

Tööandja ise sisestab, kontrollitavad pädevused:

✅ VTT Märkätilojen vedeneristäjä, siveltävät eristeet- VTT hüdroisolatsioonipaigaldus

✅VTT Märkätilojen vedeneristäjä, muovimatot- VTT hüdroisolatsioonipaigaldus (

 

Nende pädevuste kasutaja on tööandja ning lisab neid registrisse ise ja pärast seda kontrollitakse nende pädevuste õigsust volitatud asutuse poolt. Kontrollimiseks on vajalik sertifikaadi number.

 

Tööandja ise sisestab, kontrollimatud pädevused: 

✅ VTT kvalifikatsioonid

Need pädevused sisestatakse registrisse ise, neid ei kinnitata.

Lisaks kinnitatud pädevustele võib lisada ka omi pädevusi. Tulevikus võivad ka teised päedevuskoolitusi pakkuvad koolitajad lisada infot Taito-registrisse kohe peale koolituse lõppemist- see teadagi annab Sulle erilise lisahüve. Kui kvalifikatsioon (tunnistus) on koheselt sisestatud registrisse, siis ei ole vaja oodata posti teel tulevat kaarti või tunnistust, vaid Sinu koolitusel saadud kvalifikatsioon on juba registris ja võid koheselt tööga alustada. 

 

Laiendame pidevalt kvalifikatsiooniteavet Taito-registris. Ajakohase pädevuslisti leiad siit. (kui pääsed õigele lehele, siis logi sisse Tilaajavastuu ettevõtte kontoga). Mida rohkem pädevusi Taitoregistris on, seda rohkematest kaartidest vabaned rahakotist. Lisainfo pädevustest ja muust teenuse infost lae alla sellelt lingilt. 

 

 

Mis teenust Sinu ettevõttel võiks vaja minna? Vaata täpsemalt siit.

Tilaajavastuu.fi - register, mis aitab Soomes tegutsevatel ettevõtetel täita tellija vastutuse seadusest tulenavate andmete kogumise, säilitamise ja edastamise kohusutusi.

 

21.08.2018


Tööohutuse eiramine võib tuua hiigeltrahvi

Tööinspektsioon tegi ettepaneku täpsustada tööohutusealaseid väärteokoosseise nii, et ohutusnõuete eiramise puhul ulatub juriidilise isiku trahv kuni 32 000 euroni.

Tööinspektsioon saatis reedel sotsiaalministeeriumile töötervishoiu ja tööohutuse seaduse eelnõu kooskõlastamiseks ettepanekud, mis väljendaksid täpsemalt väärteopoliitikat töökeskkonna valdkonnas. Selle järgi oleks töökohale või -vahendile kehtestatud töötervishoiu ja tööohutuse nõuete rikkumise eest tööandja poolt karistuseks rahatrahv kuni 300 trahviühikut ning kui selle on toime pannud juriidiline isik, rahatrahv kuni 32 000 eurot, kirjutas Postimees.

Samasugused karistused ootavad tööandjat ka juhul, kui rikkumisega kaasnes oht töötaja tervisele või elule või kui töötaja juhendamise või väljaõppe korraldamata jätmisega kaasnes raske tervisekahjustus või surm.

Ka tööõnnetuse või kutsehaigestumise uurimata jätmise või kirjaliku raporti koostamata jätmise eest ootaksid inspektsiooni ettepaneku põhjal tööandjaid samasuured karistused.

Praeguse seisuga on tööohutuse ja töötervishoiu nõuete rikkumise maksimaalne trahvimäär 2000 eurot. “Seda on vähe, kuid kui seda järjepidevalt rakendada, siis väheneks ettevõtete arv, kuhu inspektor peab iga nädal minema,” rääkis Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töökeskkonna järelevalve ja arengu alal Apo Oja Äripäevale. 

Oja sõnul vajaks rangemat pilku ka valitsuse määrus “Nõuded ehituses”. Loe pikemalt SIIT.

Mullu teatasid firmad 5081 tööõnnetusest. Aastaga kasvas see 282 juhtumi võrra ning tõusu oli näha kõikides raskusastmetes. Valdavalt lisandus kergeid juhtumeid, kuid rohkem oli ka raskeid õnnetusi. Surmaga lõppenud tööõnnetuste arv oli viimase kümnendi suurim.

Eelmisel aastal paistsid raskete tööõnnetustega tema sõnul silma elektritöödega tegelevad ettevõtted ning seetõttu on inspektsioon tänavu selles sektoris järelevalvet suurendanud.

Mida täpsemalt peaks elektritöödega tegelev sihtrühm silmas pidama? Loe SIIT.

 


Suvi ja ehitus käivad täie hooga ning koolituste vajadus Põhjamaades, eelkõige Soomes töötamiseks on päev-päevalt statistiliselt suurenenud. Panime lühidalt kirja enamlevinumad küsimused ja vastused, et Teid kõigega kursis hoida.

 

Põhjamaade katusekatte-ja hüdroisolatsiooni tuletöökaardikoolitust (must kaart) ja Põhjamaade tuletöökaardikoolitust (sinine kaart) ei ole enam pakkuda, miks?

Alates 1. jaanuarist 2016 on Põhjamaade tuletööde koolitusest ( sinine kaart) ja katusekatte- ning hüdroisolatsiooni koolitusest (must kaart) saanud ühepäevane koolitus, mille sooritaja saab loa teha kõikides Põhjamaades (Soomes, Rootsis, Norras, Taanis ja ka Eestis) üldisi tuletöid kui ka veeisolatsiooni ja katusetuletöid.

Sooduspakkumine: Põhjamaade tuletöökaardi koolitus 110€ 75€

 

Kui käisin esmaspäeval koolitusel, millal kaardi kätte saan?

Peale koolitusel käimist (kui arve on tasutud) väljastatakse koolitajale koheselt ajutine tunnistus ning umbes 1-3 nädala jooksul jõuab kaart posti teel omanikuni.

NB! Põhjamaade Tuletöökaardi väljastaja SPEK kollektiivpuhkus kestab 10.7.2017-08.08.2017. Palume arvestada kaartide väljastamisel pikema ajakuluga.

 

Tasusin koolituse koha eest, kuid selgus viimasel hetkel, et ei saa siiski koolitusele tulla, kas on võimalik tulla mõnel muul ajal või raha tagasi saada?

Koolituse ümber registreerimine on kliendile tasuta. Ümber registreerimise soovist palume kindlasti teavitada sekretäri telefonitsi +372 56 44 054 või e-posti aadressil info@koolitamine.ee. Ümber registreerida saate kõigile meie koolituskalendris näidatud koolituspäevadele. Raha tagastame 100% juhul kui teatatakse selles 2 tööpäeva varem, vähem kui 2 tööpäeva puhul 70%.

 


 

 

 

 

Soome on tuntud kui elukvaliteedi ja haridustaseme edetabelite ühe tipuna. Statistikaamet teatas eelmisel aastal, et Soomes elab rekordilised 5,5 miljonit inimest, neist ligikaudu 45 000 eestlast. Kasvav rahvaarv ongi tingitud just sisserändest. Ole kasvõi Eesti president, aga järgmised 4 tegevust on kõigile kes on mõelnud Soome tööle minna.

 

Mida tuleks tööd ja elamispinda otsides meeles pidada?

Paljud ettevõtted mis tegelevad tööjõuvahendusega on leitavad internetist — tee ära eeltöö ja otsi taustainfot ka ettevõtete kohta. Miks taustuuringut teha? Kindlasti oled kuulnud tuttavalt, et palgapäev venis vabandustega, ettevõte pankrotistus ja töötajale jäid vaid tühjad taskud. PS! Töövahendust pakkuv ettevõte peab olema registreeritud majandustegevuse registris töövahendusteenuse osutajana.

Enne Soome minemist organiseeri endale usaldusväärne töökoht ja/või elamispind, soovitame selleks www.soome.ee KUULUTA TASUTA foorumit. Jah, lugesid õigesti, täiesti tasuta!

 

Vajalikud kvalifikatsioonid Soomes töötamiseks

Uuri välja kas sinu töökohal on nõutud mõne sertifikaadi olemasolu. Koolituse läbimine Eestis annab tugeva eelise tööle saamiseks, lisaks sellele võid kindel olla, et koolitusel ei teki keelebarjääri ning ka hind on soodsam!

-Näiteks kui soovid töötada lumekoristajana, ehitajana või lihtsalt koristajana, siis on tööohutuskaardi ehk rohelise kaardi koolitus peaaegu et nõutud tingimus tööle saamiseks.

Suvalist töökuulutust (https://www.cvkeskus.ee/466784) sirvides jääb silma varasemalt räägitud jutt: ''Nõutud tingimused kandideerijale- kehtiv tööturvalisusekaart (roheline kaart).''

 

Tulega seotud tööde tarbeks on vajalik tuletöökaardi sertifikaat ja lisaks nendele nõutakse sertifikaate laevaehitajatelt, elektrikutelt, keevitajatelt, asbesti lammutajatelt, teetöölistelt, hüdroisolatsioonipaigaldajatelt ja sarnase tegevusega töökohtadelt. Kvalifikatsioonid kehtivad viis aastat ning seejärel on vaja tööohutuskoolitus uuesti läbida. Vaata kõiki koolitusi siit.

 

Soome elamisõiguse taotlemine

Kui elad Soomes rohkem kui kolm kuud, siis pead registreerima enda elamisõiguse Soomes. Registreeruma pead hiljemalt kolm kuud pärast Soome tulekut. On oluline, et Euroopa Liidu kodanik tõendab elamisõigust taotledes, mis alusel ta riigis soovib elada (töö, ettevõtlus, õppimine, pere juurde kolimine, piisavad rahalised vahendid). PS! Elamisõiguse peavad taotlema ka töötaja perekonnaliikmed.

Alates 1.1.2017 hakkas elamisõiguse taotlusi vastu võtma Migratsiooniamet (Maahanmuuttovirasto)

 

 

Palga maksmise erinevused

Palga alammäär põhineb kollektiivlepingutel. Tööandja, kes kuulub kollektiivlepingu sõlminud tööandjate liitu, järgib oma liidu poolt sellel ametialal sõlmitud kollektiivlepingut. Kui töö kestab alla 6 kuu, siis uurige tööandjalt töö tasumise kohta, kas maksud peetakse kinni või tuleb need ise tasuda ning tagasi jõudes deklareerige saadud tulu. Kui töö kestab rohkem kui 6 kuud, siis või juhtuda, et maksate makse topelt.

Tööandja on kohustatud koos palga maksmisega esitama töötajale palgaarvestuslehe, millest selgub palga suurus ja palgamääramise alused. Tunnipalga suurus oleneb töökogemusest, näiteks on ehitusalases TES-is kuus erinevat palgataset. Tunnipalgalisetele makstakse töötasu välja igal teisel reedel.

Tihtipeale on ehitusteenusega seotud maksustamine üsna keeruline.

 • Mida on vaja teada ehitusteenuste pakkumise planeerimisel, allhanke teostamisel
 • Nõuded allhanketööde teostajale tellija, lähetatud töötajate töö- ja palgatingimuste, sotsiaalkindlustuse, kindlustuse , tööobjekti tööohutuse, töötjate töötervishoiu osas
 • Vajalikud toimingud Maksuametis, töötajate maksustamine, püsiv tegevuskoht, tulumaksu-, käibemaksukohuslus, aruanded
 • Tulumaksukaardi taotlemine, tulumaksu maksmine, aastadeklaratsioon, tulude deklareerimine

Päris palju infot korraga, eks?  Teenuse osutamise reeglid Soomes on kõike muud kui lihtsad, soovitame ühepäevast koolitust, et maksustamine endale selgemaks teha, lektor Kalev Liibert on Soome Ehitusliidu esindaja Eestis ja Soome Tööturuinfokeskuse endine pikaajaline konsultant. Kalev on väga pädev ja pikaajaline koolitaja- iga koolitusel osalejale on rohkelt uut infot garanteeritud!

 


 

 

 

Kuidas tõhusalt ühe kaardiga mitu ehitusobjekti muret lahendada?

Töötervishoid ja tööohutus nõuab, et ehitusplatsil töötajal on kohustuslik omada foto ja Veronumbriga                                             

varustatud isikukaart. Pildiga isikukaardi olemasolu eest töömaal vastutavad nii tööandja kui peatöövõtja!

Valtti-kaart on elektrooniline isikut tuvastav dokument ning sellega saavad töömehed ehitusplatsile.

 

Valttikaart sisaldab:

 • Töötegija nime
 • Veronumbrit
 • Ettevõtte nime
 • Y-tunnust
 • Kaardi kehtivusaeg, 5 aastat

Lisaks kiibile on kaardil ka triipkood ja *RFID, et seda saaks ka elektrooniliselt lugeda.

*RFID: Informatsioon loetakse arvutisse hetkel, mil  väravat läbitakse.

 

Miks peaks ettevõte Valtti-kaarti kasutama?

 • Isikutuvastus, toimib ehitusplatsil väravate avamisel, aitab täita tööohutusnõudeid vastavalt isikule kehtestatud piirangutele.
 • Seda saab kasutada osaliselt elektroonilise järelvalvelahendusena
 • Kaardile laekunud info lihtsustab ja automatiseerib ehitusaladel töötavate isikute kohustuslikke andmeid

 

Kus kohast Valtti-kaarti tellida?

Kui Teil on olemas Soome pangatunnused, siis saab Valtti-kaarti tellida aadressil https://www.tilaajavastuu.fi/et/ , nende puudumisel on tellijaks Tilaajavastuu ametlik esindaja Tondi Koolituskeskus.

Täpsem kontakt siin.


 

Suvi kiirendab suuresti ehitamist.

Ühe töömaa ettevalmistamine vajab mitmete osapoolte koostööd, kokkuleppeid ja muud paberimajandust ning raamatupidajate tööd. Maksustamise seadus nõuab, et Maksuametile oleks teatatud töömaa lepingute ja töötajate andmete kohta. 

Sellist maksustamise korda nimetatakse ehitusalaselt avalikustamise kohustuseks.

Avalikustamise nõue on osa varimajanduse võitlusest ja toimib koostöös veronumbriga* (maksunumbriga). Nende seaduste eesmärk on ennetada, et ehitusplatside töölised toimiksid seaduspäraselt.

Suomen Tilaajavastuu blogis on sellel teemal pikemalt ka juttu.

Kellel täpsemalt avalikustamise kohustus on?
Kuidas andmeid avalikustada?

Loe pikemat artiklit siit: http://blogi.tilaajavastuu.fi/rakennusalan-tiedonantovelvollisuuden-abc


 

Tööohutuskaart (roheline kaart) teeb ümberkorraldusi

Tööohutuskaart saab uue ilme. Tööohutuskaardi koolituse sooritanud saavad uue kujundusega kaardi 2017. aasta suve lõpuks.

Uus tööohutuskaart loob selgema ja värskema ilme. Uuel kaardil on näha Tööohutuskeskuse (TTK) logo. Tööohutuskaarti haldab Työturvallisuuskeskus (TTK) ehk Tööohutuskeskus.

-Kuna Tööohutuskaardi saamiseks nõutud koolitus on uuendatud, siis on loomulik, et sellega kaasneb ka kaardi enda uuenduskuur, ütles Tööohutuskeskuse asjatundja Petri Pakkanen.

Tööohutuskaardi koolitus õpetab tööohutust ja töötervishoiu põhitõdesid ühises töökeskkonnas. Uuendatud Tööohutuskaardi koolitusel õpitakse kuidas teha kindlaks ohud ning kuidas neid tegureid ära hoida ühises töökohas. Koolitus on kõigile ühise eesmärgi nimel õppimiseks.

Tööohutuskaardi koolituse uuendamisel osales viimase kahe aasta jooksul erinevad ettevõtted, Tööohutuskaardi koolitajad, ametiühingud ja haridusasutused.

Kuigi kaart sai uue ilme, on see jätkuvalt rohelist värvi. Kaardi välimus ja uuendus ei mõjuta eelmise Tööohutuskaardi kehtivust, kaart kehtib kuni märgitud tähtaja lõpuni.

-Tööohutuskaart kehtib viis aastat koolituse sooritamise päevast, uuendamiseks on vajalik koolituse kordamine, ütleb Pakkanen.

Üle miljoni Soome inimese on teinud Tööohutuskaardi. Praegu on kehtiv Tööohutuskaart üle 700 000 inimesel. Umbes 150 000 inimest läbib Tööohutuskaardi saamiseks koolituse 2017. aastal. Kaardi saamiseks vajalik koolitus kestab ühe koolituspäeva.

 

Tondi Koolituskeskus korraldab Tööohutuskaardi koolitusi Tallinnas, Tartus, Pärnus, Soomes Vantaal või telli meid ise endale sobivasse asukohta koolitust pidama. Lisainfot vaata siit

 

1 000 000 inimest on Tööohutuskaardi teinud

   700 000 kehtivat Tööohutuskaarti hetkeliselt

   150 000 inimest läbib umbkaudu 2017. aastal koolituse

                9 tundi kestab Tööohutuskaardi koolitus

 


 

Taitoregister kergendab ehitustööstuse halduskoormust

 

Soomes on ehitusplatsi töödejuhatajale määratud ettevõtte poolt äärmiselt palju kohustusi. Ta on esiteks vastutav tööturvalisuse eest, lisaks peab projektijuht kord kuus Maksuametile raportina aru andma töötajate töötamiste andmete kohta. Kohustused, mis on seotud maksustamise seaduse ja tööohutusega, koormavadki töödejuhatajaid enim.

Töödejuhataja vastutab turvalisuse eest, sealhulgas ka töötajate pädevuse ning andmete õigsuse kontrollimise eest. Tööturvalisuse ja ohutu töökeskkonna eelduseks on selle pidev kontrollimine ja garanteerimine: näiteks kui töömaale paigaldatakse tellingud, siis peab olema ehitajal vastav tellingupaigaldaja sertifikaat. Miks täpsemalt? Kui tellingud varisevad kokku või ehitajal puudub vastav tellingupaigaldaja koolitus, siis saab sellest süüdistada vaid töödejuhatajat.

Samad nõudmised kehtivad ka asbesti lammutustöölistel, kuigi asbestitööd saabki teha vaid vastava koolituse läbinud töötaja. Halvimal juhul saab koolitamata tööd tehes kannatada suurenisti keskkond ning rääkimata iseendale tekitatud tervisekahjudest. Siiamaani on töödejuhatajad pidanud kaarte ja tunnistusi kontrollima käsitsi, töötegijatel on neid lademetes igal pool laiali ning isegi telefonis pildistatud viisil.

 

Kas tööoskuse näitamine ja kvalifikatsiooni kaartide tagaajamine saaks lihtsamalt toimida?

Elektroonika ja registri abil saab lihtsustada töödejuhataja ja töötajate töökoormust poole võrra. Ühine pädevusregister aitab tagada usaldusväärsuse, et kõikide töötegijate pädevus oleks samaväärne ja ajaliselt täidetud.

Tilaajavastuun (Usaldusväärse partneri) Taitoregister on elektrooniline register kuhu tööandja saab koguda töötajate kvalifikatsioonid. Taitoregistrisse sisestatud andmed on läbi Valttikaardi elektrooniliselt loetavad. Pädevust saab lugeda Valttikaardi, Valtti-sobiva seadmete kaudu või laadida alla tasuta rakendus Android telefoni Google Play poest. Taitoregistrisse saavad tunnistusi ja kvalifikatsioone lisada usaldusväärsed partnerid ja koolituskeskused, sealhulgas ka Tondi Koolituskeskus.

 

Tuleviku eesmärk on see, et pärast koolituste läbimist tõstetakse andmed koheselt Taitoregistrisse. Register on teie jaoks parim lahendus kui vajate pidevalt ehitusplatsile alltööjõudu ning tekib vajadus kontrollida pidevalt alltööjõu sertifikaate ja pädevust või soovite enda tööliste kvalifikatsioonitaset ja usaldust tööandjale kiiremini ja paberivabamalt tõestada. Sellega kiirendate ehitustööd, igapäevaeluga seotud probleeme ja halduskulusid.

Elektrooniline pädevusregister on ehistustööstuse suur digitaliseerimise hüpe. Kuulu Sinagi lihtsustatud igapäevatöö hulka, loe Taitoregistrist lisaks siit:

 


Vaba töökoht
 

Tondi Koolituskeskus ootab oma meeskonda klienditeeninduse spetsialisti, kellel on võimalus pakkuda suurepärast teenindust, nõustades kliente koolituste ja teenuste osas. 
Vaata lähemalt ja kandideeri kuni 7.05.2017. Lisainfot jagab meie projektijuht Kaia: tel 627 9001, cv@hrfactory.com

https://hrfee.dvinci.de/et/jobs/66/klienditeeninduse-spetsialist


 

Suomen Tilaajavastuu Oy korraldab tasuta seminari


Värav Põhjamaadesse

11:00 – 11:15              Avamine

                                  Jocke Flander regiooni juht, Suomen Tilaajavastuu Oy

11:15 – 11:40              Koolitused töötamiseks Põhjamaades

                                  Lembit Liiker, Tondi Koolituskeskus

11:40 – 12:00            Taito & Valtti

                                Informatsioon töötaja poolt omandatud kutseoskuste kohta ühel kaardil
                                 Jani Syvähuoko, Suomen Tilaajavastuu Oy

12:00 – 12:15            Küsimused

12:15 – 12:45             Kohvi paus

12:45 – 13:10             Kindlustaja riigi määramine ja sotsiaalkindlustus töötaja lähetuse
                                ning mitmes riigis töötamise puhul (A1 tõend)

                                Merle Trufanova, Sotsiaalkindlustusamet

13:10 – 13:30           Muudatused lähetatud töölise seaduses
                               Lõuna-Soome Regionaalse Haldusameti (AVI) juhised

                               Saara Rinta-Jouppi, Suomen Tilaajavastuu Oy

13:30 – 13:45           Küsimused

13:45 – 14:15           ID06 kaart Rootsis

                               Claes Rydin, Rootsi Ehitusettevõtete Liit

14:15 – 14:45           Kohvi paus

14:45 – 15:15           Zeckit – vahend  parima teenusepakkuja valimisel

                               Mika Huhtamäki, Suomen Tilaajavastuu Oy

15:15 -15:30             Küsimused

Registreerimine on lõppenud! 

Seminar on tasuta  ja eesti keelne. 

Alates 01.01.2016 ühendatakse katusepaigaldaja tuletöökaardi ja tuletöötegija tuletöökaardi koolituse programmid.Alates 01.01.2016 võeti Põhjamaades kasutusele ühtne tuletöökaardi koolitusprogramm, mis sisaldab ka senini eraldi koolitusena pakutud katusepaigaldaja tuletöökaardi (nn must kaart) koolitusprogrammi. Samuti uuenes ka tuletöökaardi kujundus. Kaart kehtib endiselt Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis.

Põhjamaa tuletöökaardi  (tulityökorttikurssi) koolitustele saad registreerida koolitused eesti keeles ja koolitused vene keeles.Suomen Tilaajavastuu Oy ja Kustutaja OÜ korraldasid koostöös tasuta seminari, mille teemadeks oli  Soome tellija vastutus seaduse muudatused  ja Eesti ettevõtete tegutsemine Soomes.
 
Ettekande tegijad ja ettekande teemad olid:
Joonas Heinilä, Suomen Aluehallintovirasto(AVI) – Kuidas peaks ettevõte valmistuma tegevuseks Soomes? Seadusandlus, määrused,  praktika. Hiljutised ja tulevased muudatused.
Ville Wartiovaara Suomen Rakennusteollisuus Ry –  räägib A1 eelregistreerimise kohustustest üksikasjalikumalt.
Jani Syvähuoko, Tilaajavastuu Oy, Valtti-kaartide tellimise protsess ja prakitka. Igakuine aruandlus Soome maksuametile jne.

 


 


Valtti-kaartide tellimiskeskkond ka Eesti ettevõtetele

2015. aasta alguses avati Valtti-kaartide tellimiskeskkond ka  Eesti ettevõtetele, küll aga väikeste eranditega. Kohalikuks koostööpartneriks on Kustutaja Oü, kes korraldab ja vastutab Valtti-kaartide tellimise eest Eestis (kinnitab tellimused, esitab arved jne.).

Tänu VALTTI-kaartide kasutuselevõtuga on kõigil osapooltel Soome objektidel lihtne jälgida nii töötajate pääsu töömaale kui ka seadusega sätestatud kohustuste täitmist.  2015 aasta kevadel  saab VALTTI-kaart juurde lisafunktsioone, mh. erioskusi.

Tellides töötajatele VALTTI-kaardid võid olla kindel, et sinu ettevõte on turul esindatud kui aus ettevõte, samuti on kaarte kasutades töömaal tagatud elektroonilise juurdepääsu kontroll.

VALTTI-kaardipaketi hind ettevõttele on alates 24 eurot/ isiku- ja nutikaart. Juhul, kui soovite oma töötajatele VALTTI-kaarte tellida, palume täita ja tagastada allolev volikirja lisa. Seeläbi on ettevõte andnud Tilaajavastuu esindajale volituse vormistada enda eest tellimus.

Telli VALTTI- kaart siit
28.05.2014 toimus tasuta seminar Tallinnas

Uued aruandluskohustused Soomes tegutsevatele ehitusettevõtetele alates 01.07.2014 -

Talonrakennusteollisuus ry, Suomen Tilaajavastuu Oy ja Kustutaja Oü korraldasid koostöös tasuta seminari Soome ehitussektoris kehtima hakkavatest uutest aruandluskohustustest.
Seminaril tegid ettekande Rakennusteollisuus RT ry juristi Ville Wartiovaara ja Suomen Tilaajavastuu Oy juhataja asetäitja Mika Huhtamäki.
Kustutaja OÜ osales messil Eesti Ehitab 2014

Suomen Tilaajavastuu Oy ja Kustutaja Oü osalesid Eesti ehitab 2014 –messil Tallinnas 02.-05.04.2014.


 

 

Kampaania- PÕHJAMAA TULETÖÖKAART 68 EUR

Tondi Koolituskeskuse pakub Põhjamaa tuletöökaardi koolitusi (Tulityökortti) hinnaga 68 EUR. Kampaania toimub kuni 31.12.2013 ja hind kehtib kõigile Eestis toimuvatele tuletöökaardi koolitustele registreerunutele.
Kõik koolituse läbinud isikud saavad 5 aastat kehtiva plastikust tunnistuse nn Tulityökortti, mida Eesti tuleohutusseaduse kohaselt aktsepteeritakse tuletöötunnistusena ka Eestis.

 Tondi Koolituskeskus korraldab alates maist Soome teetööohutuskaardi koolitusi
12.04.2013

Alates selle aasta maist korraldab Tondi Koolituskeskus ka Soome teetööohutuskaardi koolitusi (Tieturvakortti I). 
Tieturva I koolitust vajavad eelkõige:
- teetöödel osalevad isikud;
- tee pinnasekatte materjale tranportivate autode juhid;
- muudel üldkasutatavatel teedel tööülesandeid täitvad isikud ja teetöös kasutatavate masinate juhid;
- isikud, kes soovivad läbida Tieturva II koolitust.
Kõik koolituse läbinud isikud saavad 5 aastat kehtiva plastikust tunnistuse nn Tieturvakortti.
Info ja koolitusele registreerine siit.

 
Kustutaja OÜ osales messil Eesti Ehitab 2013

Kustutaja OÜ tutvustas 03.04.2013-06.04.2013 messil Eesti Ehitab 2013 Tondi Koolituskeskuse poolt korraldatavaid koolitusi ja Soomes tegutsevate ehitusettevõtete inforegistrit Tilaajavastuu.fi.

 


Tondi Koolituskeskus on Eesti töötukassa koostööpartner aastal 2013.
07.02.2013

 

Töötukassa hüvitab koolituskaardiga kuni 2500 eurot (käibemaksuga) maksva koolituse.

Kui koolitus on kallim, tasub 2500 eurot ületava summa koolitajale töötu ise või tellib töötukassa vajaliku koolituse hanke korras.  

Tondi Koolituskeskuse kaudu pakutavad koolitused suurendavad töötu konkurentsivõimet Põhjamaade tööturul.
Kuidas registreerida koolituskaardi programmi raames Tondi Koolituskeskuse koolitustele loe siit

 

 
Uus hinnakiri Tondi Koolituskeskuse teenustele.
23.01.2013

Alates 2013 aasta veebruarist langevad Tondi Koolituskeskuse poolt korraldatavate koolituste hinnad. Soome tööohutuskaardi ja Põhjamaa tuletöökaardi koolituste tavahind on 90 eur. Lisaks on kõigile Kustutaja OÜ/erakool Tondi Koolituskeskuse püsiklientidele ja täiendõpet soovivatele klientidele hinnasoodustused. Küsi hinnapakkumist meie infonumbrilt +372 56 44 054 või info@koolitamine.ee 


 

Kustutaja OÜ on Soome-Eesti Kaubanduskoja FECC liige
15.10.2012


Ühingu tegevuse eesmärgiks on Eesti ja Soome vahelise ettevõtluse ning ärielu arengule kaasaaitamine, selleks positiivse keskkonna loomine ja säilitamine, oma võimaluste piires ettevõtete tegutsemistingimuste parandamine ning majanduskontaktide vahendamine.
Täiendav teave ühingust FECC

 Soome tööohutuskaardi koolitused toimuvad igakuiselt nüüd ka Soomes
17.09.2012

Tondi Koolituskeskus koostöös KN Keskusega korraldab  Soome Kirkonunummi linnas asuvas eestlaste seas tuntud majutusasutuses KN Keskus Soomes ja Põhjamaades nõutavaid Soome tööohutuskaardi ja Põhjamaa tuletöökaardi koolitusi.
KN Keskus asub 20 minuti autosõidu kaugusel Helsingi kesklinnast.
Registreeri koolitustele siit.

Kõigile koolitusel osalejatele kehtib koolituse päeval KN KESKUSE majutusteenustele hinnasoodustused.

 
Kustutaja  OÜ on Tilaajavastuu.fi , Veronumero.fi ja Korjausurakka.fi ametlik esindaja Eestis. 
01.08.2012

Kustutaja OÜ sõlmis Somen Tilaajavastuu OY koostöölepingu, mille alusel Kustutaja OÜ on registrite Tilaajavastuu.fi, Veronumero.fi ja Korjausurakka.fi esindaja Eestis.

 
Kontaktid:
Kustutaja OÜ
Pärnu mnt 142 Tallinn  (Tondi Koolituskeskuse kontor)
Info +372 58 142 142
e-post: klienditugi@tilaajavastuu.fi.

Tilaajavastuu.fi - register, mis aitab Soomes tegutsevatel ettevõtetel täita tellija vastutuse seadusest tulenavate andmete kogumise, säilitamise ja edastamise kohusutusi.
Veronumero.fi - register, mis aitab Soome ettevõtetel hallata maksunumbriseadusest tulenevat töötajate maksunumbriga seotud andmete kogumise, säilitamise ja edastamise kohustust.
Korjausurakka.fi - Soome ehitushankedTondi Koolituskeskus käivitas Soome ehitustöölise rinnakaartide tellimise vormi internetis. 

Tondi Koolituskeskus avas Soome ehituses nõutavatate ehitustöölistele mõeldud rinnakaartide tellimisevormi internetis.Vorm on mugav töövahend Soomes tegutsevatele tööandjatele ja ehitustöö tellijatele. Vormi kaudu saab tellida lisaks rinnakaardile ka erinevaid tarvikuid nagu kaardihoidja ketiga või trukkkinnitusega. Interneti teel esitatud tellimused täidetakse kahe tööpäeva jooksul.  Loe rinnakaardi tellimisest lähemalt  siit

 

Tondi Koolituskeskus väljastab Soome ehitustöölise isikukaarte (rakennusalan henkilökortti).
01.06.2012


Iga tööandja Soomes peab hankima oma töötajatele Soome seaduste kohase fotoga rinnakaardi (Rakennusalan henkilökortti), millel peavad olema vähemalt töötaja nimi, näopilt ja tööandja (palgamaksja) nimi. Alates 2012 aasta augustist tuleb rinnakaardile märkida ka töötaja maksunumber (veronumero). Rinnakaardid on valmistatud plastikust. Loe rinnakaardi tellimisest lähemalt siit

 

 
Tondi Koolituskeskus korraldab Eesti korstnapühkija koolitusi

Tondi Koolituskeskus korralab alates  jaanuarist 2012 Eesti korstnapühkija koolitusi, mille edukalt läbinud koolitatavad on võimelised sooritama korstnapühkija I kutsetaseme kutseeksami ja osutama iseseisvalt korstnapühkija teenuseid lähtuvalt kutsestandardist.
Lähemalt korstnapühkija koolitustest loe siit.

 
Tondi Koolituskeskus korraldab Eesti tuletöö tegija koolitusi igal nädalal teisipäeviti.
Tondi Koolituskeskus korraldab Eesti tuletöö tegija koolitusi igal nädalal teisipäeviti. Koolituse hind on  - 38.- euri. Hind sisaldab toitlustust, koolitusmaterjale ja plastikust tuletöötunnistust. Gruppidele tehakse soodustusi. Koolituse kestvus on 6 tundi. Loe lähemalt siit.

 
Tondi Koolituskeskus korraldab Soome hüdroisolatsiooni paigaldaja koolitusi

Alates oktoobrist 2011 korraldab Tondi Koolituskeskus Soome hüdroisolatsioonipaigaldaja täiendkoolitusi. Nimetatud koolituse edukalt läbinud saavada taotleda Soome tehnoloogiainstituudilt (VTT) märgade ruumide hüdroisolatsioonipaigaldaja sertifikaati. Koolitus tõlgitakse eesti keelde.

 
Tondi Koolituskeskus on  Eesti Üliõpilaskondade Liidu koostööpartner

Alates juunist 2011 on Tondi Koolituskeskus Eesti Üliõpilaskondade Liidu koostööpartner ning kõik ISIC kaardi omanikud saavad Tondi Koolituskeskuse teenustest allahindlust -10%.


piljardi ja snookeri mängimine ISIC-kaardi omanikele 10% soodsam!  piljardi ja snookeri mängimine ISIC-kaardi omanikele 10% soodsam!  piljardi ja snookeri mängimine ISIC-kaardi omanikele 10% soodsam!  piljardi ja snookeri mängimine ISIC-kaardi omanikele 10% soodsam!

 

Alates 01.06.2011 pakub Tondi Koolituskeskus ka toitlustust kõikidel Tallinnas toimuvatel koolitustel
01.06.2011

Alates 01.06.2011 pakub Tondi Koolituskeskus toitlustust kõikidel Tallinnas toimuvatel koolitustel. 

 
Kustutaja OÜ osales  Riias Tech Industry 2010 messil
28.11.2010

Kustutaja OÜ osales 23-26 novembril 2010 Baltimaade suurimal tööstusmessil Riias Tech-Industry 2010. Projekti kaasrahastas Euroopa Regionaalarengufond.